Σλόβαν Μπρατισλάβας – ΠΑΟΚ: "Αυτοκτονία" στο 94'. Απίστευτη γκάφα – video

23-08-2019 0:17

Ο ΠΑΟΚ “αυτοκτόνησε” στη Σλοβακία. Οι νταμπλούχοι Ελλάδας ηττήθηκαν από τη Σλόβαν Μπρατισλάβας με 1-0, χάρη στο τέρμα του Αμπένα στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Δείτε το LIVE του αγώνα

Ο ΠΑΟΚ ήταν ανώτερος από τη Σλόβαν Μπρατισλάβας, είχε δοκάρι κι έχασε σημαντικές ευκαιρίες για να πάρε ένα σκορ πρόκρισης, ωστόσο «πλήρωσε» την αδυναμία του να στείλει την μπάλα στα δίχτυα, αλλά και την αδικαιολόγητη χαλαρότητα του στα τελευταία λεπτά, με τους Σλοβάκους να «κλέβουν» τη νίκη (1-0) στις καθυστερήσεις, εκμεταλλευόμενοι τα παιδικά λάθη της «ασπρόμαυρης» άμυνας και του Πασχαλάκη.

Η Σλόβαν Μπρατισλάβας πήρε προβάδισμα πρόκρισης στους ομίλους του Europa League, με τον ΠΑΟΚ να καλείται να κάνει την ανατροπή στη ρεβάνς της Τούμπας για να μην αποχαιρετήσει πρόωρα την Ευρώπη.

Στα αξιοσημείωτα και το γεγονός ότι ο Μάτος «κιτρινίστηκε» στο παιχνίδι της Σλοβακίας, έφτασε τις τρεις κάρτες και θα αναγκαστεί να λείψει από τον δεύτερο αγώνα σε μία εβδομάδα.Το γκολ της Σλόβαν Μπρατισλάβας Οι συνθέσεις των δύο ομάδων

Σλόβαν Μπρατισλάβας (4-2-3-1): Γκρέιφ, Μεντβέντεφ, Αμπένα, Μποζίκοφ, Ντε Μάρκο, Λιούμπιτσιτς, Ντε Καμπς (77’ Νονό), Τσάβριτς (54’ Ρατάο), Χόλμαν, Μόχα (87’ Ντάνιελ), Σπόραρ.

ΠΑΟΚ (4-4-2): Πασχαλάκης, Μάτος, Βαρέλα, Κρέσπο, Γιαννούλης, Ζαμπά, Εσίτι (76’ Ντόουγκλας Αουγκούστο), Ελ Καντουρί, Μπίσεσβαρ (80’ Στοχ), Πέλκας (66’ Σβιντέρσκι), Άκπομ.