"Επαγγελματικές" νίκες για Τσέλσι και Άρσεναλ

16-12-2017 19:51

Αρκεί και το 1-0. Με… επαγγελματικές νίκες συνέχισαν την πορεία τους στην Premier League Τσέλσι και ¨Αρσεναλ.

Το γκολ του Μάρκος Αλόνσο με απευθείας εκτέλεση φάουλ, στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου ήταν αρκετό για να δώσει τη νίκη στην Τσέλσι (1-0) επί της Σαουθάμπτον στο “Στάμφορντ Μπριτζ”, για τη 18η αγωνιστική του αγγλικού πρωταθλήματος.

Έτσι, οι “μπλε” έπιασαν προσωρινά στη δεύτερη θέση τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, η οποία παίζει την Κυριακή με τη Γουέστ Μπρομ.

Με το… επαγγελματικό 1-0 ήρθε και η νίκη της Άρσεναλ επί της Νιούκαστλ στο “Εμιρεϊτς”. Ο Οζίλ πέτυχε το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης και “ανέβασε” την ομάδα του Βενγκέρ στην πρώτη τετράδα (ξεπέρασε την Μπέρνλι που έμεινε στο 0-0 με την Μπράιτον).