Eurobasket 2017: Έλεγχος ντόπινγκ στην Εθνική Ελλάδας!

9461.jpg

30-08-2017 11:43

Το Ευρωμπάσκετ 2017 ξεκινά την Πέμπτη [31/8], με την Εθνική Ελλάδος να αντιμετωπίζει την Ισλανδία στην πρεμιέρα της στη διοργάνωση. Όπως γίνεται πριν από κάθε μεγάλο ραντεβού, έτσι και την παραμονή της έναρξης του Ευρωμπάσκετ, δύο Έλληνες παίκτες κλήθηκαν να δώσουν δείγμα για τη WADA.

Στο πλαίσιο των ελέγχων που πραγματοποιεί η WADA πριν από μεγάλες διοργανώσεις, κλιμάκιο επισκέφτηκε σήμερα (30/8) το πρωί το ξενοδοχείο, όπου διαμένουν οι αποστολές των ομάδων που θα συμμετέχουν στον όμιλο του Ελσίνκι για το Ευρωμπάσκετ. Οι δύο Έλληνες διεθνείς που κληρώθηκαν και έδωσαν δείγμα ήταν οι Κώστας Σλούκας και Γιώργος Παπαγιάννης

Tο τηλεοπτικό πρόγραμμα του Ευρωμπάσκετ:

Πέμπτη 31 Αυγούστου

13:45 Σλοβενία – Πολωνία (ΕΡΤ2)

16:30 Ισλανδία – ΕΛΛΑΔΑ (ΕΡΤ1)

20:00 Γαλλία – Φινλανδία (ΕΡΤ2)

Παρασκευή 1 Σεπτεμβρίου

15:00 Ουγγαρία – Κροατία (ΕΡΤ2)

17:45 Ισπανία – Μαυροβούνιο (ΕΡΤ2)

21:00 Τουρκία – Ρωσία (ΕΡΤ2)

Σάββατο 2 Σεπτεμβρίου

13:45 Πολωνία – Ισλανδία (ΕΡΤ2)

17:00 Ρωσία – Σερβία (ΕΡΤ2)

16:30 ΕΛΛΑΔΑ – Γαλλία (ΕΡΤ1)

20:00 Φινλανδία – Σλοβενία (ΕΡΤ2)

Κυριακή 3 Σεπτεμβρίου

16:30 Σλοβενία – ΕΛΛΑΔΑ (ΕΡΤ1)

20:00 Φινλανδία – Πολωνία (ΕΡΤ2)

Δευτέρα 4 Σεπτεμβρίου

15:00 Ουγγαρία – Τσεχία (ΕΡΤ2)

17:45 Μαυροβούνιο – Κροατία (ΕΡΤ2)

21:00 Σερβία – Τουρκία (ΕΡΤ2)

Τρίτη 5 Σεπτεμβρίου

13:45 Ισλανδία – Σλοβενία (ΕΡΤ2)

16:30 Πολωνία – Γαλλία (ΕΡΤ1)

17:45 Κροατία – Ισπανία (ΕΡΤ2)

20:00 ΕΛΛΑΔΑ – Φινλανδία (ΕΡΤ1)

Τετάρτη 6 Σεπτεμβρίου

14:45 Σλοβενία – Γαλλία και Γερμανία – Λιθουανία * (ΕΡΤ2)

17:30 ΕΛΛΑΔΑ – Πολωνία (ΕΡΤ1)

17:30 Γεωργία – Ιταλία (ΕΡΤ2)

20:45 Φινλανδία – Ισλανδία και Ισραήλ – Ουκρανία * (ΕΡΤ2)

Πέμπτη 7 Σεπτεμβρίου

14:30 Τσεχία – Κροατία και Ρωσία – Μ. Βρετανία * (ΕΡΤ2)

17:15 Βέλγιο – Σερβία και Ουγγαρία – Ισπανία * (ΕΡΤ2)

20:45 Λετονία – Τουρκία και Μαυροβούνιο – Ρουμανία * (ΕΡΤ2)

Σάββατο 9 Σεπτεμβρίου

14:30 Αγώνας, φάση των «16» (ΕΡΤ2)

17:15 Αγώνας, φάση των «16» (ΕΡΤ2)

20:45 Αγώνας, φάση των «16» (ΕΡΤ2)

Κυριακή 10 Σεπτεμβρίου

12:30 Αγώνας, φάση των «16» (ΕΡΤ2)

15:15 Αγώνας, φάση των «16» (ΕΡΤ2)

18:45 Αγώνας, φάση των «16» (ΕΡΤ2)

21:30 Αγώνας, φάση των «16» (ΕΡΤ2)

Τρίτη 12 Σεπτεμβρίου

18:45 Προημιτελικός (ΕΡΤ2)

21:30 Προημιτελικός (ΕΡΤ2)

Τετάρτη 13 Σεπτεμβρίου

18:45 Προημιτελικός (ΕΡΤ2)

21:30 Προημιτελικός (ΕΡΤ2)

Πέμπτη 14 Σεπτεμβρίου

21:30 Ημιτελικός (ΕΡΤ2)

Παρασκευή 15 Σεπτεμβρίου

21:30 Ημιτελικός (ΕΡΤ2)

Κυριακή 17 Σεπτεμβρίου

17:00 Μικρός τελικός (ΕΡΤ2)

21:30 Τελικός (ΕΡΤ1)

* Σε παράλληλη μετάδοση.

Σε όσα νοκ άουτ μεταδίδεται αγώνας της Εθνικής, θα τον μεταδώσει η ΕΡΤ1.

ΟΙ ΟΜΙΛΟΙ

Όμιλος Α – Ελσίνκι, Φινλανδία

Πολωνία

Ελλάδα

Γαλλία

Φινλανδία

Ισλανδία

Σλοβενία

Όμιλος Β – Τελ Αβίβ, Ισραήλ

Ουκρανία

Ισραήλ

Λιθουανία

Γεωργία

Ιταλία

Γερμανία

Όμιλος Γ – Κλουζ-Ναπόκα, Ρουμανία

Κροατία

Τσεχία

Ισπανία

Μαυροβούνιο

Ρουμανία

Ουγγαρία

Όμιλος Δ – Κωνσταντινούπολη, Τουρκία

Μ.Βρετανία

Ρωσία

Σερβία

Λεττονία

Τουρκία

Βέλγιο

Πηγή: www.newsit.gr




loading...