Ευρωμπάσκετ 2017: Το πρόγραμμα της Ελλάδας – Οι μεταδόσεις και οι Ομιλοι

9177.jpg

29-08-2017 12:22

Δύο ημέρες έχουν απομείνει για την έναρξη του Ευρωμπάσκετ 2017, στο οποίο μετέχει η Εθνική Ελλάδος αγωνιζόμενη στον όμιλο που διεξέγεται στο Ελσίνκι. Δείτε το τηλεοπτικό πρόγραμμα της Εθνικής ομάδας μπάσκετ και τους ομίλους.

Η Εθνική Ελλάδας συμμετέχει σε όμιλο με τις Γαλλία, Πολωνία, Ισλανδία, Σλοβενία και Φινλανδία.  Πρώτη αναμέτρηση για την Επίσημη Αγαπημένη στο πρόγραμμα του Ευρωμπάσκετ 2017 είναι αυτή με την Ισλανδία.

Η διοργάνωση μετά τη φάση των ομίλων θα συνεχιστεί στην Κωνσταντινούπολη και ολοκληρώνεται στις 17 Σεπτεμβρίου.

 

Tο τηλεοπτικό πρόγραμμα:

Πέμπτη 31 Αυγούστου

13:45 Σλοβενία – Πολωνία (ΕΡΤ2)

16:30 Ισλανδία – ΕΛΛΑΔΑ (ΕΡΤ1)

20:00 Γαλλία – Φινλανδία (ΕΡΤ2)

Παρασκευή 1 Σεπτεμβρίου

15:00 Ουγγαρία – Κροατία (ΕΡΤ2)

17:45 Ισπανία – Μαυροβούνιο (ΕΡΤ2)

21:00 Τουρκία – Ρωσία (ΕΡΤ2)

Σάββατο 2 Σεπτεμβρίου

13:45 Πολωνία – Ισλανδία (ΕΡΤ2)

17:00 Ρωσία – Σερβία (ΕΡΤ2)

16:30 ΕΛΛΑΔΑ – Γαλλία (ΕΡΤ1)

20:00 Φινλανδία – Σλοβενία (ΕΡΤ2)

Κυριακή 3 Σεπτεμβρίου

16:30 Σλοβενία – ΕΛΛΑΔΑ (ΕΡΤ1)

20:00 Φινλανδία – Πολωνία (ΕΡΤ2)

Δευτέρα 4 Σεπτεμβρίου

15:00 Ουγγαρία – Τσεχία (ΕΡΤ2)

17:45 Μαυροβούνιο – Κροατία (ΕΡΤ2)

21:00 Σερβία – Τουρκία (ΕΡΤ2)

Τρίτη 5 Σεπτεμβρίου

13:45 Ισλανδία – Σλοβενία (ΕΡΤ2)

16:30 Πολωνία – Γαλλία (ΕΡΤ1)

17:45 Κροατία – Ισπανία (ΕΡΤ2)

20:00 ΕΛΛΑΔΑ – Φινλανδία (ΕΡΤ1)

Τετάρτη 6 Σεπτεμβρίου

14:45 Σλοβενία – Γαλλία και Γερμανία – Λιθουανία * (ΕΡΤ2)

17:30 ΕΛΛΑΔΑ – Πολωνία (ΕΡΤ1)

17:30 Γεωργία – Ιταλία (ΕΡΤ2)

20:45 Φινλανδία – Ισλανδία και Ισραήλ – Ουκρανία * (ΕΡΤ2)

Πέμπτη 7 Σεπτεμβρίου

14:30 Τσεχία – Κροατία και Ρωσία – Μ. Βρετανία * (ΕΡΤ2)

17:15 Βέλγιο – Σερβία και Ουγγαρία – Ισπανία * (ΕΡΤ2)

20:45 Λετονία – Τουρκία και Μαυροβούνιο – Ρουμανία * (ΕΡΤ2)

Σάββατο 9 Σεπτεμβρίου

14:30 Αγώνας, φάση των «16» (ΕΡΤ2)

17:15 Αγώνας, φάση των «16» (ΕΡΤ2)

20:45 Αγώνας, φάση των «16» (ΕΡΤ2)

Κυριακή 10 Σεπτεμβρίου

12:30 Αγώνας, φάση των «16» (ΕΡΤ2)

15:15 Αγώνας, φάση των «16» (ΕΡΤ2)

18:45 Αγώνας, φάση των «16» (ΕΡΤ2)

21:30 Αγώνας, φάση των «16» (ΕΡΤ2)

Τρίτη 12 Σεπτεμβρίου

18:45 Προημιτελικός (ΕΡΤ2)

21:30 Προημιτελικός (ΕΡΤ2)

Τετάρτη 13 Σεπτεμβρίου

18:45 Προημιτελικός (ΕΡΤ2)

21:30 Προημιτελικός (ΕΡΤ2)

Πέμπτη 14 Σεπτεμβρίου

21:30 Ημιτελικός (ΕΡΤ2)

Παρασκευή 15 Σεπτεμβρίου

21:30 Ημιτελικός (ΕΡΤ2)

Κυριακή 17 Σεπτεμβρίου

17:00 Μικρός τελικός (ΕΡΤ2)

21:30 Τελικός (ΕΡΤ1)

* Σε παράλληλη μετάδοση.

Σε όσα νοκ άουτ μεταδίδεται αγώνας της Εθνικής, θα τον μεταδώσει η ΕΡΤ1.

ΟΙ ΟΜΙΛΟΙ

Όμιλος Α – Ελσίνκι, Φινλανδία

Πολωνία

Ελλάδα

Γαλλία

Φινλανδία

Ισλανδία

Σλοβενία

Όμιλος Β – Τελ Αβίβ, Ισραήλ

Ουκρανία

Ισραήλ

Λιθουανία

Γεωργία

Ιταλία

Γερμανία

Όμιλος Γ – Κλουζ-Ναπόκα, Ρουμανία

Κροατία

Τσεχία

Ισπανία

Μαυροβούνιο

Ρουμανία

Ουγγαρία

Όμιλος Δ – Κωνσταντινούπολη, Τουρκία

Μ.Βρετανία

Ρωσία

Σερβία

Λεττονία

Τουρκία

Βέλγιο

Πηγή: www.newsit.gr


loading...